Sąnaudų apskaitalakštinio metalo dalysyra kintamas ir priklauso nuo konkrečių brėžinių. Tai nėra nekintama taisyklė. Jums reikia suprasti įvairius lakštinio metalo detalių apdorojimo metodus. Paprastai tariant, produkto kaina = medžiagos mokestis + apdorojimo mokestis + (paviršiaus apdorojimo mokesčiai) + įvairūs mokesčiai + pelnas. Jei lakštiniam metalui reikalingos formos, bus pridėtos formos išlaidos.
Liejimo mokestis (apskaičiuokite minimalų liejimui reikalingų stočių skaičių pagal lakštinio metalo gamybos metodą, 1 stotis = 1 formų rinkinys)
1. Formoje skirtingi medžiagų paviršiaus apdorojimo būdai parenkami atsižvelgiant į formos paskirtį: apdirbimo mašinos dydį, apdirbimo kiekį, tikslumo reikalavimus ir kt.;
2. Medžiagos (pagal nurodytą kainą atkreipkite dėmesį, ar tai specialios rūšies plienas ir ar jį reikia importuoti);
3. Krovinių gabenimas (didelių gabaritų skardos transportavimo išlaidos);
4. Mokesčiai;
5. 15–20 % valdymo ir pardavimo pelno mokestis;

Bendra įprastų lakštinio metalo detalių apdirbimo kaina paprastai yra = medžiagų mokestis + apdorojimo mokestis + fiksuotos standartinės detalės + paviršiaus apdaila + pelnas, valdymo mokestis + mokesčių tarifas.
Apdorojant mažas partijas nenaudojant formų, paprastai apskaičiuojame medžiagos grynąjį svorį * (1,2–1,3) = bruto svorį, o medžiagos kainą apskaičiuojame pagal bruto svorį * medžiagos vieneto kainą; apdorojimo kaina = (1–1,5) * medžiagos kaina; dekoravimo kaina (galvanizavimas). Paprastai jos apskaičiuojamos pagal detalių grynąjį svorį. Kiek kainuoja vienas kilogramas detalių? Kiek kainuoja vienas kvadratinis metras purškimo? Pavyzdžiui, nikelio dengimas apskaičiuojamas pagal 8–10/kg, medžiagos mokestis + apdorojimo mokestis + fiksuotas standartas. Detalės + paviršiaus dekoravimas = kaina, pelną paprastai galima pasirinkti kaip kainą * (15–20 %); mokesčio tarifas = (kaina + pelnas, valdymo mokestis) * 0,17. Prie šio įvertinimo yra pastaba: į medžiagos kainą neturi būti įskaičiuoti mokesčiai.
Kai masinei gamybai reikalingos formos, kainos paprastai skirstomos į formų ir detalių kainas. Jei naudojamos formos, detalių apdorojimo sąnaudos gali būti santykinai mažos, o bendrą pelną turi garantuoti gamybos apimtis. Žaliavų kaina mūsų gamykloje paprastai yra grynoji medžiaga atėmus medžiagų panaudojimo rodiklį. Kadangi kils problemų dėl likusių medžiagų, kurių negalima panaudoti ruošinių ruošimo procese,lakštinio metalo gamybaKai kuriuos iš jų galima naudoti dabar, bet kai kuriuos galima parduoti tik kaip metalo laužą.

Lakštinio metalo gamyba. Metalinių detalių sąnaudų struktūra paprastai skirstoma į šias dalis:
1. Medžiagų kaina
Medžiagos kaina reiškia grynąją medžiagos kainą pagal brėžinio reikalavimus = medžiagos tūris * medžiagos tankis * medžiagos vieneto kaina.
2. Standartinės dalių kainos
Nurodo standartinių dalių, kurių reikalaujama brėžiniuose, kainą.
3. Apdorojimo mokesčiai
Nurodo kiekvieno produkto apdorojimo proceso sąnaudas. Išsamesnės informacijos apie kiekvieno proceso sudėtį rasite „Sąnaudų apskaitos formate“ ir „Kiekvieno proceso sąnaudų sudėties lentelėje“. Dabar paaiškinimui pateikiami pagrindiniai proceso sąnaudų komponentai.
1) CNC ruošinių ruošimas
Jo sąnaudų sudėtis = įrangos nusidėvėjimas ir amortizacija + darbo sąnaudos + pagalbinės medžiagos ir įrangos nusidėvėjimas ir amortizacija:
Įrangos nusidėvėjimas skaičiuojamas remiantis 5 metų laikotarpiu, o kiekvieni metai registruojami kaip 12 mėnesių, 22 dienos per mėnesį ir 8 valandos per dieną.
Pavyzdžiui: 2 milijonų juanių vertės įrangos atveju įrangos nusidėvėjimas per valandą = 200 * 10000 / 5/12/22/8 = 189,4 juanių/val.

Darbo sąnaudos:
Kiekvienam CNC įrenginiui valdyti reikia 3 technikų. Vidutinis kiekvieno techniko mėnesinis atlyginimas yra 1 800 juanių. Jie dirba 22 dienas per mėnesį, 8 valandas per dieną, tai yra, valandinis įkainis = 1 800 * 3/22/8 = 31 juanis/val. Pagalbinių medžiagų kaina: tai reiškia, kad pagalbinės gamybos medžiagos, tokios kaip tepalai ir lakieji skysčiai, reikalingos įrangos veikimui, kainuoja maždaug 1 000 juanių per mėnesį už kiekvieną įrangos vienetą. Remiantis 22 dienų per mėnesį ir 8 valandų per dieną darbo skaičiumi, valandinis įkainis = 1 000 / 22/8 = 5,68 juanio/val.
1) Lenkimas
Jo sąnaudų sudėtis = įrangos nusidėvėjimas ir amortizacija + darbo sąnaudos + pagalbinės medžiagos ir įrangos nusidėvėjimas ir amortizacija:
Įrangos nusidėvėjimas skaičiuojamas remiantis 5 metų laikotarpiu, o kiekvieni metai registruojami kaip 12 mėnesių, 22 dienos per mėnesį ir 8 valandos per dieną.
Pavyzdžiui: įrangai, kurios vertė 500 000 RMB, įrangos nusidėvėjimas per minutę = 50 * 10000 / 5/12/22/8/60 = 0,79 juanių/minutę. Paprastai vienam lenkimui reikia nuo 10 iki 100 sekundžių, todėl įranga nusidėvi vienam lenkimo įrankiui. = 0,13–1,3 juanių/peilis. Darbo sąnaudos:
Kiekvienam įrangos vienetui valdyti reikalingas vienas technikas. Kiekvieno techniko vidutinis mėnesinis atlyginimas yra 1 800 juanių. Jis dirba 22 dienas per mėnesį, 8 valandas per dieną, tai yra, minutės kaina yra 1 800/22/8/60 = 0,17 juanių/minutę, o vidutinė minutės kaina yra 1 800 juanių/mėn. Jis gali atlikti 1–2 lenkimus, taigi: darbo sąnaudos vienam lenkimui = 0,08–0,17 juanių/peilis, pagalbinių medžiagų kaina:
Kiekvieno lenkimo staklių pagalbinių medžiagų mėnesinė kaina yra 600 juanių. Remiantis 22 dienų per mėnesį ir 8 valandų per dieną skaičiavimu, valandinė kaina = 600/22/8/60 = 0,06 juanių/peilis.

1) Paviršiaus apdorojimas
Užsakomųjų purškimo paslaugų sąnaudos susideda iš pirkimo kainos (pvz., galvanizavimo, oksidavimo):
Purškimo mokestis = miltelių pavidalo medžiagos mokestis + darbo mokestis + pagalbinių medžiagų mokestis + įrangos nusidėvėjimas
Miltelių medžiagos mokestis: skaičiavimo metodas paprastai pagrįstas kvadratiniais metrais. Kiekvieno miltelių kilogramo kaina svyruoja nuo 25 iki 60 juanių (daugiausia atsižvelgiant į kliento reikalavimus). Vienu miltelių kilogramu paprastai galima apipurkšti 4–5 kvadratinius metrus. Miltelių medžiagos mokestis = 6–15 juanių/kv. metras
Darbo sąnaudos: purškimo linijoje dirba 15 žmonių, kiekvienas asmuo moka 1200 juanių/mėn., dirba 22 dienas per mėnesį, 8 valandas per dieną, ir gali purkšti 30 kvadratinių metrų per valandą. Darbo sąnaudos = 15 * 1200/22/8/30 = 3,4 juanių/kv. metras.
Pagalbinių medžiagų mokestis: daugiausia susijęs su išankstinio apdorojimo skysčio ir kuro, naudojamo kietinimo krosnyje, kaina. Jis yra 50 000 juanių per mėnesį. Jis apskaičiuojamas pagal 22 dienų per mėnesį, 8 valandų per dieną darbą ir 30 kvadratinių metrų purškimą per valandą.
Pagalbinės medžiagos mokestis = 9,47 juanių/kv. metras
Įrangos nusidėvėjimas: Investicijos į purškimo liniją siekia 1 milijoną, o nusidėvėjimas skaičiuojamas per 5 metus. Purškiama kiekvienų metų gruodį, 22 dienas per mėnesį, 8 valandas per dieną, o per valandą purškiama 30 kvadratinių metrų ploto. Įrangos nusidėvėjimo kaina = 100 * 10000 / 5/12/22/8/30 = 3,16 juanių/kvadratiniam metrui. Bendra purškimo kaina = 22–32 juanių/kvadratiniam metrui. Jei reikalingas dalinis apsauginis purškimas, kaina bus didesnė.

4.Pakavimo mokestis
Priklausomai nuo produkto, pakavimo reikalavimai skiriasi, o kaina skiriasi, paprastai 20–30 juanių/kubinis metras.
5. Transporto valdymo mokesčiai
Siuntimo išlaidos įskaičiuotos į prekės kainą.
6. Valdymo išlaidos
Valdymo išlaidos susideda iš dviejų dalių: gamyklos nuomos, vandens ir elektros energijos bei finansinių išlaidų. Gamyklos nuomos, vandens ir elektros energijos išlaidos:
Mėnesinė gamyklos nuomos kaina už vandenį ir elektrą yra 150 000 juanių, o mėnesio produkcijos vertė apskaičiuota kaip 4 milijonai. Gamyklos nuomos kaina už vandenį ir elektrą ir produkcijos vertės santykis yra =15/400 = 3,75 %. Finansinės išlaidos:
Dėl nesutapimo tarp gautinų ir mokėtinų sumų ciklų (medžiagas perkame grynaisiais pinigais, o klientai kas mėnesį atsiskaito per 60 dienų), lėšas turime laikyti mažiausiai 3 mėnesius, o banko palūkanų norma yra 1,25–1,5 %.
Todėl: administracinės išlaidos turėtų sudaryti apie 5 % visos pardavimo kainos.
7. Pelnas
Atsižvelgiant į ilgalaikę įmonės plėtrą ir geresnį klientų aptarnavimą, mūsų pelno taškas yra 10–15 %.
Įrašo laikas: 2023 m. lapkričio 6 d.